Projekt TRANS-SAETO, v katerem sodelujejo partnerji iz petih držav (Avstrija, Liechtenstein, Nemčija, Slovenija, Švica), je sofinanciran s strani Evropske Unije in se izvaja v okviru programa Leonardo da Vinci. Projekt izhaja iz že uspešno zaključenega projekta SAETO (angl., Self Assessment for Educational and Training Organisations) – samoocenjevanje za izobraževalne organizacije in širi pridobljeno znanje preko več držav EU in drugih partnerskih držav.
Glavni cilj projekta TRANS-SAETO (2008-2010) je nadaljnji razvoj in prilagajanje orodja za izvajanje samoocenjevanja v izobraževalnih organizacijah in organizacijah za usposabljanja v sklopu aktivnosti upravljanja kakovosti.
Partnerska projekta:
|
Podpora ljudem v izobraževanju pri oblikovanju procesov stalnih izboljšav kakovosti izobraževanja ter usposabljanja. |
Razvoj podlag (metodologija) za upravljanje kakovosti v izobraževalnih organizacijah in organizacijah za usposabljanja. |
Dodatne povezave:
Uradne strani mednarodne projektne skupine Trans-SAETO. |
|
E-učenje ter podpora mednarodni skupnosti članov partnerskih projektov in uporabnikov metodologije ter orodja SAETO (En, Ger). |
UFL: KMU Zentrum der Hochschule Liechtenstein
DUK: Donau Universität Krems
SFS: Technische Universität Dortmund – ZWE Sozialforschungsstelle Dortmund
MIK: MIK Slovenija d.o.o.
# Consys ag, Švica
# Pädagogische Hochschule Zürich , Švica
# IBK Management Solutions GmbH, Nemčija
MIK Slovenija d.o.o.,
Rafko Medved
Peričeva 23
Slovenija
SI-1000 Ljubljana;
Tel.: +386 1 – 236 36 33
E-naslov: rafko.medved@mik.si
Glavni cilj projekta TRANS-SAETO (2008-2010) je razvoj orodja za izvajanje samoocenjevanja v izobraževalnih organizacijah in organizacijah za usposabljanja v sklopu aktivnosti upravljanja kakovosti.
1) Podpora uvajanju izboljšav in inovativnosti pri upravljanju s kakovostjo za izobraževalne organizacije in organizacije za (poklicna) usposabljanja. Prilagoditve orodja in baze znanja specifičnim potrebam izobraževalnim organizacijam v sodelujočih državah.
2) Dvig kakovosti in povečanje sodelovanja med izobraževalnimi organizacijami in okoljem v katerem te delujejo – medsebojno sodelovanje organizacij in širše sodelovanje v evropskem prostoru. Izdelava prilagojenega ocenjevalnega vprašalnika – zadovoljstvo vključenih, ki je podprt s programskim orodjem in zagotavlja enostavno implementacijo, analiziranje in vrednotenje rezultatov.
3) Podpora uvajanju inovativnosti na področju poklicnega izobraževanja in usposabljanja ter prenosu dobrih praks med državami. Mednarodna izmenjava izkušenj vključenih partnerskih držav ter razvoj slovenske različice orodja in baze znanja.
Rešitev, ki so jo partnerji razvijali v okviru projekta, temelji na EFQM modelu odličnosti.
V okviru projekta, je predvideno tudi prilagajanje orodja lokalnemu okolju. Poleg vsebinskih prilagoditev vprašalnikov lokalnemu okolju, je slovenski partner poskrbel za razvoj uporabniškega vmesnika v slovenskem jeziku.
V drugem delu projekta (jun-nov 2010) je vsak partner izbral omejeno število različnih izobraževalnih organizacij, ki so se po povabilu partnerjev lahko brezplačno vključile v proces priprave internega okolja organizacije na uporabo orodja in izvedbo poskusnega samoocenjevanja.
V drugem delu projekta (jun-nov 2010) je vsak partner izbral omejeno število različnih izobraževalnih organizacij, ki so se po povabilu partnerjev lahko brezplačno vključile v proces priprave internega okolja organizacije na uporabo orodja in izvedbo poskusnega samoocenjevanja.
Registriranim uporabnikom je omogočen prevzem osnovne, eno-uporabniške različice orodja SAETO za izvajanje samoocenjevanja v izobraževalnih organizacijah in v organizacijah za usposabljanje.
Izberite zgornjo povezavo za prevzem osnovne, eno-uporabniške različice orodja SAETO za izvajanje samoocenjevanja v izobraževalnih organizacijah in v organizacijah za usposabljanje.
Prikaz izvedbe samoocenjevanja za izobraževalne organizacije.
Vstopni nivo – koristno je poznavanje področja celovitega upravljanja kakovosti in modela odličnosti.
Dostop do vprašalnikov (celovitega ali po posameznih kriterijih) je omogočen samo registriranim uporabnikom.
Začnite s samoocenjevanjem – povezava do vprašalnikov.
Po prevzemu izpolnjenega/ih vprašalnika/ov in na vašo željo (ob izpolnjenih določenih pogojih – vnos podatkov z obrazložitvijo) vam bomo posredovali primer poročila samoocenjevanja, ki ga pripravi naše orodje.
Uporaba vprašalnikov samoocenjevanja na zgornji povezavi je zamišljena kot prikaz uporabnosti orodja. Če želite pridobiti več informacij ali bi želeli da vas podpremo v procesu samoocenjevanja vzpostavite kontakt z nami.
Podpremo vas lahko pri: